Друзі, на порозі середина літа та п’ятий місяць війни. “ЛІКАРНЯНА КАСА” продовжує працювати в звичайному режимі та освітлювати актуальні на даний час питання. Сьогодні піднімемо тему сезонної алергії, тому що саме літо є порою, коли найчастіше проявляються симптоми цієї хвороби.

Алергія — це надмірна імунна реакція організму на алерген, чужорідний білок. Може виникати внаслідок укусу комах, на складові харчових продуктів, пил, хутро тварин, хімічні речовини та багато іншого. Сезонна алергія (поліноз) виникає внаслідок алергічних реакцій на пилок рослин

До ознак сезонної алергії відносять: закладеність носа, свербіж і чхання, нежить, першіння в горлі, почервоніння очей, може виникати задуха, важкість при диханні та кашель.

Такі симптоми дійсно можна сплутати з ГРВІ та COVID-19. Особливо, якщо людина вперше їх відчула. Індикатором ГРВІ найчастіше є лихоманка і біль у м’язах, які відсутні при алергії. Усунення симптомів протиалергічними лікарськими засобами також свідчить про сезонну алергію, а не вірусне захворювання.

Нагадаємо, що «ЛІКАРНЯНА КАСА» у випадках гострої респіраторної вірусної інфекції надає допомогу так само, як і при інших гострих захворюваннях по всім видам допомоги в рамках благодійної програми учасника. А ось поліноз є винятком з випадків надання допомоги.

Щоб зменшити прояви сезонної алергії радимо такі заходи:

  • ✔ відмовтесь від прогулянок під час вітру, адже він посилює симптоми алергії;
  • ✔ носіть і маску, і окуляри, щоб захиститись від пилку;
  • ✔ промивайте нос і горло сольовим розчином, щоб змити алергени;
  • ✔ майте при собі виписані лікарем антигістамінні препарати.

Якщо симптоми сезонної алергії, ви відчули вперше, не нехтуйте ними, звертайтесь до лікаря вчасно. Бережіть себе і залишайтеся здоровими!