Гепатит А — доволі поширене вірусне захворювання печінки, яке часто називають хворобою брудних рук. Ця інфекція також відома як “хвороба Боткіна”. Найбільш уразливі до гепатиту А – діти. Однак захворіти може кожен.

Вірус потрапляє в організм людини через заражену їжу, воду та при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Надалі виникають наступні симптоми: ⬇

  • ➽ втрата апетиту
  • ➽ нудота
  • ➽ біль у животі
  • ➽ пожовтіння шкіри та білків очей

Лікування гепатиту А може тривати кілька місяців. Крім ураження печінки, в окремих випадках гепатит А може спричиняти ураження нирок, підшлункової залози та перебігати з болями в суглобах. 

У разі захворювання на гепатит А «ЛІКАРНЯНА КАСА» надає допомогу так само, як і при інших гострих захворюваннях по всім видам лікування (амбулаторно, в умовах стаціонару і відділенні реанімації в т.ч.) в рамках благодійної програми учасника.

Найкращий спосіб запобігти хворобі – зробити щеплення. Якщо невакцинована людина мала близький контакт із хворим на гепатит А, їй рекомендоване екстрене щеплення протягом 2 тижнів від моменту контакту. Також, не забуваймо про прості правила гігієни, особливо у наш час: частіше мийте руки з милом та пийте тільки кип’ячену або бутильовану воду.

Друзі, до свого здоров’я потрібно бути дуже уважним. Бережіть себе та будьте здорові. Ми разом!❤