Вибір даної теми для написання поста зроблений не просто так. Діагноз «анемія» нерідко викликає багато питань, суть яких у визначенні – гостре це захворювання або хронічне. Давайте в цьому розбиратися. ▼

Анемія – це патологічний синдром, який супроводжується зменшенням вмісту гемоглобіну в крові, що призводить до кисневого голодування тканин організму. Анемія проявляється як симптом цілого ряду хвороб і патологій.

Найчастіше діагностують залізодефіцитну анемію (ЗДА). Її викликає недолік заліза в організмі, причини якого – це неповноцінне харчування або хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, дуоденіт, ентерит, коліт).

Іншою, не менш поширеною причиною розвитку анемії є крововтрата (гостра або хронічна).  ☑ При гострій крововтраті пацієнт втрачає великі обсяги крові за невеликий проміжок часу. Наприклад: кровотеча з ран, внутрішня кровотеча в порожнину живота, маткова кровотеча.

☑ Хронічні крововтрати виникають через незначні, але тривалі втрати крові. Наприклад: рясні менструації, виразка шлунка, рак, геморой та ін.

‼Ключовою підставою для надання допомоги при анемії є висновок лікаря після огляду пацієнта.‼ Він фіксується в амбулаторній карті або іншому медичному бланку. Якщо анемія викликана гострою крововтратою і вимагає термінового медичного втручання – це гостра форма хвороби. Якщо стан пацієнта вимагає більше діагностики, ніж лікування і не супроводжується непрацездатністю – це загострення хронічного захворювання.

Профілактика анемії – це перш за все повноцінне харчування і щорічний контроль загального аналізу крові. Будьте уважні до здоров’я, стежте, щоб ваше нездужання не переросло в хронічне захворювання. Бережіть себе і залишайтеся здоровими! ❤