Суперечки про те, є хвороба учасника гострою або хронічною, незрідка виникають в кабінетах представництв «ЛІКАРНЯНОЇ  КАСИ». Різниця між гострим і хронічним станом досить доступно описана в медичній літературі і відкрита для доступу кожному. Ми ж хочемо нагадати про те, як надає допомогу «ЛІКАРНЯНА  КАСА» при різних формах перебігу хвороби.

❗При гострих захворюваннях, невідкладних станах і травмах учасники «ЛІКАРНЯНОЇ  КАСИ» отримують допомогу завжди. Грип, пневмонія, бактеріальні та вірусні інфекції, в більшості випадків гострі захворювання. Стани, що вимагають надання першої допомоги, – інфаркти, інсульти, кровотечі – також відносяться до гострих, хоча можуть мати хронічні наслідки, якщо не лікувати їх негайно і ефективно. 

❗У разі загострення хронічного захворювання учасник отримує допомогу – раз на рік (згідно з  медичною програмою). Астма, артрит, аутоімунні захворювання, алергії, порушення ендокринної системи, кістково-м’язові, серцево-судинні захворювання і рак, в більшості, вважаються хронічними.

Хронічні захворювання можуть мати початкову гостру фазу. Ці загострення хронічного стану часто помилково приймаються за гострі захворювання.

Ключовою і незмінною підставою для надання допомоги завжди був і залишається діагноз, вказаний лікарем. Будьте уважні до здоров’я, своєчасно звертайтеся до лікаря, стежте, щоб ваше погіршення здоров’я не переросло в хронічне. Бережіть себе і залишайтеся здоровими!