Продовжуємо стежити за новинами охорони здоров’я. Досліджуємо, вивчаємо тему і ділимося з Вами. Сьогодні говоримо про електронний медичний запис.↩ 

Електронний медичний запис – це документ, який містить медичну інформацію про стан пацієнта і зберігається в електронній системі охорони здоров’я. Для пацієнтів використання електронних записів, на наш погляд, має наступні плюси:

  1. Виключно всю інформацію про пацієнта бачить тільки його сімейний лікар. Лікуючий лікар бачить тільки створені ним е-медзаписи, а також ті медзаписи, доступ до яких надав сам пацієнт. Це вказує на достатній рівень приватності.
  2. Електронні медичні записи більш достовірні, ніж паперові, адже в них не можна нічого змінити – додати або видалити – заднім числом.
  3. Не потрібно більше ламати голову над незрозумілим почерком. Лікар може роздрукувати пацієнту необхідну інформацію, в якій буде вказана причина звернення, діагноз, лікування або направлення на додаткове обстеження.
  4. З електронних медзаписів складається медична карта пацієнта. І при необхідності – вона буде завжди під рукою.

Мінус у використанні електронних записів ми бачимо один, але досить вагомий – у разі відсутності інтернету або електроенергії необхідну інформацію буде неможливо отримати.

Ми не припиняємо вірити в нашу країну і медицину. Бажаємо всім нам, щоб впровадження електронних записів і карт спростило роботу лікарям, і лікування стало більш ефективним.