Травми очей були доволі поширені і за мирних часів. Тільки тоді головними причинами таких травм були нещасні випадки на виробництві та рідше у побуті. А зараз — вибухи, осколки та ударні хвилі. Ми не маємо права на слабкість, тому й висвітлюємо якмога більш корисної інфи про домедичну допомогу.

Отже, що робити у разі травми ока:🔽

  • 🔵 Доберіться чи допоможіть постраждалому добратись до безпечного місця.
  • 🔵 Не тріть та не тисніть на око.
  • 🔵 Не видаляйте самостійно сторонні тіла чи будь-які інші предмети.
  • 🔵 Не промивайте око водою (промиваємо тільки при ураженні хімічними речовинами), не наносьте мазі.
  • 🔵 Прикрийте уражене око стерильною пов’язкою, АЛЕ важливо, щоб пов’язка не тисла на нього. Для цього під пов’язку можна підкласти окуляри чи обрізане дно від паперового стакану. Якщо ж ви надаєте допомогу комусь, то пов’язку можна накласти і на здорове око — так уражене буде менше рухатись, що зменшить можливі наслідки травми.
  • 🔵  Зателефонуйте в швидку або зверніться за медичною допомогою.

Найскладніше у цьому алгоритмі дій ↑ те, що діяти потрібно швидко і без істерики. Зволікання та паніка при наданні допомоги можуть, на жаль, призвести до незворотних наслідків. 

🔺 При травмах ока, як і будь-яких інших травмах, «ЛІКАРНЯНА КАСА» надає допомогу в обов’язковому порядку в необмеженій кількості раз в рамках благодійної програми учасника. Нагадаємо, що звернутись за нею потрібно протягом доби від моменту травмування. У разі, якщо травма отримана на вихідних звертайтесь до CALL-центру. “ЛІКАРНЯНА КАСА” працює 24/7.

Друзі, будемо уважними один до одного – будемо на крок ближче до перемоги. Не припиняємо працювати та вірити у наших захисників. Бережіть себе! Ми разом!💙💛