Їжа, яка потрапляє в стравохід, проходить декілька етапів травлення. Безпосередньо в шлунку відбувається знезараження їжі та перемішування зі шлунковим соком. Єдину бактерію, яку не може знешкодити кисле середовище шлункового соку — це Helicobacter pylori. Вона в більшості випадків і викликає гастрит.

Гастрит — це запалення слизової оболонки шлунку. В залежності від перебігу запалення гастрит може протікати в гострій та хронічній формі. Гострий гастрит виникає раптово і супроводжується сильним болем, температурою, нудотою та блюванням. Хронічний стан проявляється поступово і може зберігатися тривалий час. Окрім вже відомої нам Helicobacter pylori гастрит може проявитись також внаслідок: ⬇

  • 🔴 прийому деяких ліків – нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), глюкокортикоїдів та ін. Серед їхніх побічних дій відзначається гіперсекреція соляної кислоти і ослаблення місцевих захисних властивостей. 
  • 🔴 Аутоімунних реакцій, коли організм атакує свої ж клітини. 
  • 🔴  Неправильного харчування.

⚠ При гострому гастриті та загостренню хронічного гастриту “ЛІКАРНЯНА КАСА” надає допомогу учасникам у вигляді медикаментів та діагностичних обстежень відповідно до благодійної програми учасника. Обсяги допомоги, вказані у благодійних програмах. Це питання ви також можете з’ясувати у вашому представництві.

Профілактика при гастритах загалом не відрізняється від інших захворювань, а саме: здорове та регулярне харчування, відмова від куріння та не зловживати алкоголем. Та якщо хвороба вже дає про себе знати, негайно звертайтесь до лікаря. Тільки фахівець може визначити оптимальний план лікування та не допустити ускладнень. Бережіть себе та будьте здорові!❤