КТ і МРТ – сучасні, інформативні та безболісні методи діагностики. Вони представляють повну картину стану здоров’я пацієнта і покращують якість лікування. Багато людей вважають, що вони ідентичні. Це помилково. Кожен лікар виділяє свої плюси і мінуси від використання цих діагностик. Давайте розбиратися.
КТ (комп’ютерна томографія) – це метод діагностики, в основі якого лежить дія рентгенівських променів. На комп’ютерній томографії краще видно:
- ☑ Кістки
- ☑ Грудну клітину
- ☑ Легеневу тканину
- ☑ Черевну порожнину
МРТ (магнітно-резонансна томографія) – діагностика, в основі якої лежить використання магнітного поля. Її призначають при наявності проблем в:
- ☑ М’яких тканинах (хрящі, м’язи, зв’язки)
- ☑ Судинах
- ☑ Головному і спинному мозку
Також важливою відмінністю між цими методами діагностики є час їх проведення. Якщо дослідження одного органу за допомогою КТ займає кілька хвилин, то МРТ того ж органу може зайняти півгодини часу. Крім цього вони відрізняються в ціні. МРТ, зазвичай, коштує дорожче.
Незважаючи на вагомі переваги, КТ та МРТ мають деякі протипоказання для проведення. У КТ вони такі:
- – вагітність
- – період лактації
- – ниркова недостатність
- – якщо схожа діагностика проводилась недавно і ще не минуло 6 місяців
Протипоказання до МРТ:
- – наявність металоконструкцій в кістках або металевих предметів в м’яких тканинах
- – наявність внутрішнього слухового апарату
- – наявність металевих дужок або кліпсів, що залишилися в організмі після перенесених хірургічних операцій;
- – клаустрофобія
Підведемо підсумок. КТ і МРТ – високоточні обстеження, які можуть бути взаємозамінні при деяких захворюваннях. Але в більшості випадках – це два абсолютно незалежні дослідження, на можливість проведення яких впливають протипоказання кожного з методів. Для правильного вибору діагностики проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем. Бережіть себе і будьте здорові!