24 березня – всесвітній День боротьби з туберкульозом. 

Туберкульоз – це одна з найдавніших, інфекційних хвороб, яка викликана бактерією Mycobacterium tuberculosis. Ця хвороба переважно вражає легені, але  також може впливати на інші органи тіла, такі як нирки, мозок та кістки. 

Найважливіші факти про туберкульоз, які варто знати кожному:⬇

  • ● туберкульоз може передаватися  повітряно-крапельним шляхом, коли людина кашляє, чхає або говорить, та через контакт з інфікованою кров’ю або іншими рідинами.
  • ● Симптоми туберкульозу можуть включати кашель, слабкість, втрату ваги, пітливість, підвищення температури тіла і біль в грудях. Однак у багатьох людей захворювання протікає без симптомів.
  • ● Туберкульоз лікується за допомогою антибактеріальних препаратів. Лікування може тривати від 6 до 20 місяців.
  • ● Ризик зараження туберкульозом значно зменшується, якщо дотримуватись календаря щеплень.
  • ● Люди зі слабким імунітетом, та люди, які живуть в умовах поганої гігієни, мають більший ризик зараження туберкульозом.


❗Захворювання на туберкульоз є винятком з випадків надання допомоги «ЛІКАРНЯНОЮ КАСОЮ». Це виключно загальнодержавна програма. Більш детально про програму можна дізнатись на сайті Центру громадського здоров’я: https://bit.ly/3sCjNKq

І головне, туберкульоз виліковний! Україна має всі можливості (навіть зараз, під час війни), щоб допомогти пацієнтам одужати! Бережіть себе! Ми разом!❤